Porady

JAK ZABEZPIECZYĆ DREWNIANY TARAS PRZED SEZONEM ZIMOWYM?

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – to powiedzenie idealnie pasuje do dbałości o nasze zdrowie, jednak jak się okazuje, także o taras. Warto wcześniej o niego zadbać i wyprzedzić przykry widok na wiosnę – czyli wypaczenia się desek tarasowych. Tym samym unikniemy niepotrzebnych kosztów. Chcąc zachować estetyczny wygląd drewnianej przestrzeni przydomowej w następnym sezonie, dobrze zapoznać się ze skuteczną metodą ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi.

STOPIEŃ POŁYSKU

Wygląd drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od stopnia połysku. Jedni klienci lubią wysoki połysk; inni wolą matowe podłogi o bardziej naturalnym wyglądzie. Warto ich poinformować, że część powłok Osmo jest dostępna w kilku różnych stopniach połysku.

Więcej...

OCHRONA PRZED MCHEM I GLONAMI

Dodanie aktywnych składników biobójczych chroni powłokę przed atakami mikroorganizmów, takich jak pleśń, glony czy mchy, które mogłyby powodować nieestetyczne odbarwienia.
Nie należy mylić tego zabiegu z impregnacją, która chroni drewno przed atakami szkodników od środka.
Firma Osmo dobiera składniki i ich ilość w taki sposób, aby wyeliminować jakiekolwiek negatywne działanie na ludzi.

farby przyjazne dzieciom

FARBY DO DREWNA PRZYJAZNE DZIECIOM

W trosce o swoje dzieci, szukamy produktów ekologicznych i zdrowych. Liczy się przede wszystkim wysoka jakość, funkcjonalność i stuprocentowe bezpieczeństwo naszych pociech. Czy decydując się na wykończenie ścian, podłóg, czy malowanie mebli w pokoju dziecięcym, zastanawiasz się jaką farbę wybrać?

CZY IDEALNY OLEJ DO JACHTÓW NAPRAWDĘ ISTNIEJE?

Wszystkie ręce na pokład … zabezpieczony impregnatem Osmo

Każdy żeglarz wie, że przygotowania do sezonu żeglarskiego warto zacząć już odpowiednio wcześniej. Żeglarstwo, wraz z podobnymi mu sportami wodnymi, to coraz powszechniejszy i coraz chętniej wybierany sposób aktywnego odpoczynku i spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Poza utrzymaniem dobrej kondycji fizycznej, ważne jest także utrzymanie jednostki pływającej i sprzętu w odpowiednim stanie. Szczególnie, kiedy elementy nad linią wody wykonane są z drewna.

Olejowosk w kuchni

OLEJOWOSK W KUCHNI

Kuchnia stanowi dla domowników bardzo ważne miejsce w rodzinnym życiu. Dużą wagę przywiązujemy do funkcjonalności tego pomieszczenia. Dlatego nierzadko pełni funkcję zarówno jadalni, jak i pokoju. To w niej pijemy poranną kawę, jemy posiłki w gronie rodzinnym, wspólnie biesiadujemy, prowadzimy codzienne rozmowy i wreszcie przygotowujemy rozmaite potrawy. Spędzamy tam całkiem dużo czasu. Kuchnia a zwłaszcza blaty muszą spełniać różne funkcje, dlatego drewniane powierzchnie przy codziennej użyteczności wymagają szczególnej ochrony. Z pomocą dla surowca idealnie sprawdzi się olejowosk do kuchni.

Olejowosk w kuchni

LAKIER CZY OLEJOWOSK NA SCHODY

Wyjątkowy element każdego wnętrza - by schody przez lata cieszyły pięknem 

Pięknie wykończone schody drewniane to nie tylko efektowna ozdoba naszego pokoju. To także duża wygoda użytkowania, do tego schody drewniane dają nam wiele możliwości zagospodarowania przestrzeni w domu. Cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na ich liczne zalety. Przede wszystkim drewniane schody mają lekką konstrukcję, która nie zabiera dużo przestrzeni, jednocześnie nie obciąża pomieszczenia. Mimo stosunkowo prostej konstrukcji są bardzo wytrzymałe i trwałe, a ich użytkowaniem możemy cieszyć się przez lata. Aby tak się stało, musimy pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, aby drewno, z którego są zrobione, prezentowało się nienagannie przez długi czas.

Olejowosk w kuchni

NARZĘDZIA DO MALOWANIA DREWNA

Żadne prace remontowe czy malarskie nie obejdą się bez specjalistycznych narzędzi. Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego. Bierzemy pierwszy lepszy wałek, pędzel czy pad malarski i przystępujemy do działania. Otóż nic bardziej mylnego! Wybór odpowiedniego narzędzia do malowania jest niezwykle istotny. A często to bagatelizujemy, skupiając uwagę przede wszystkim na wyborze farby i kolorystyki. Aplikacja impregnatów, bejc, lakierów, olejów i farb nie powinna być przeprowadzana tym samym rodzajem narzędzi.

Drewno, jako naturalny budulec, stworzony przez naturę, nie uznaje błędów popełnianych przy malowaniu jego powierzchni. Dobór właściwego pędzla czy wałka może okazać się decydujący dla zabezpieczenia surowca, jak i ergonomii naszej pracy.

Olejowosk w kuchni

LAKIER, WOSK CZY OLEJ – CO WYBRAĆ?

Wielu z nas boryka się z dylematem, co wybrać do wykończenia powierzchni drewnianych? Jaki preparat będzie odpowiedni? Zależy nam na prawidłowej ochronie surowca, co jest w dużym stopniu uwarunkowane rodzajem zabezpieczenia jego warstwy wierzchniej. Aby ułatwić Wam decyzję, po krótce omówimy działanie lakieru, wosku i oleju na drewno.

Osmo to specjalistyczne powłoki do drewna, które zapewniają odpowiednią ochronę, funkcjonalność i estetykę dopasowaną do potrzeb surowca. Bazują one na naturalnych, roślinnych olejach i woskach. Tym samym produkty Osmo łączą zalety ich obu. Oleje zabezpieczają drewno od wewnątrz, wnikając głęboko w jego pory, a woski chronią od zewnątrz, tworząc elastyczną, przepuszczającą powietrze warstwę, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Ten duet sprawia, że powłoki Osmo są bardziej skuteczne niż tradycyjne systemy powłok.

Olejowosk w kuchni

OCHRONA DREWNA, PO CO?

Drewno to cenny, naturalny materiał o wyjątkowych właściwościach. Wykorzystane w aranżacji nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Narażone jest jednak na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wskutek czego, niezbędne jest jego optymalne zabezpieczenie. Specjalne powłoki Osmo są opracowane w taki sposób, aby zapewniać ochronę nie tylko warstwy wierzchniej, ale także chronić surowiec od środka. Firma rozwijała się i zdobywała doświadczenie w zakresie obróbki i konserwacji drewna na przestrzeni wielu lat. Fachowa wiedza i bezgraniczne zaangażowanie to efekty wysokiej jakości produktów Osmo. Powłoki opracowane są z myślą o specyficznych potrzebach drewna, zabezpieczają je tak, by zachować na długie lata jego naturalne piękno, wytrzymałość i elastyczność.

Olejowosk w kuchni

Olejowosk na taras

Wielu z nas z niecierpliwością oczekuje wiosennego powiewu świeżości, a zaraz potem słonecznego, gorącego lata. W ten czas przychodzi moment na wymarzony wypoczynek na swoim tarasie w otoczeniu ogrodu z ochłodą w postaci pysznego mrożonego koktajlu. Jak zadbać o nasz drewniany taras, aby jego wygląd umilił nam czas relaksu i ochronił go przez niekorzystnym działaniem Wszystko warunków atmosferycznych czy wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Z odsieczą przychodzą niezawodne Oleje Tarasowe Osmo, opracowane specjalnie do zabezpieczenia tarasu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.