NARZĘDZIA DO MALOWANIA DREWNA

Żadne prace remontowe czy malarskie nie obejdą się bez specjalistycznych narzędzi. Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego. Bierzemy pierwszy lepszy wałek, pędzel czy pad malarski i przystępujemy do działania. Otóż nic bardziej mylnego! Wybór odpowiedniego narzędzia do malowania jest niezwykle istotny. A często to bagatelizujemy, skupiając uwagę przede wszystkim na wyborze farby i kolorystyki. Aplikacja impregnatów, bejc, lakierów, olejów i farb nie powinna być przeprowadzana tym samym rodzajem narzędzi.

Drewno, jako naturalny budulec, stworzony przez naturę, nie uznaje błędów popełnianych przy malowaniu jego powierzchni. Dobór właściwego pędzla czy wałka może okazać się decydujący dla zabezpieczenia surowca, jak i ergonomii naszej pracy.

 

Rodzaj narzędzia do malowania drewna a indywidualne predyspozycje

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czym najlepiej pomalować drewno. Jest to zależne od wielu czynników takich jak: miejsce pracy (wewnątrz, na zewnątrz), obiekt (co malujemy, kształt), struktura (gładka, chropowata) oraz indywidualne predyspozycje (nasze przekonanie o najlepszej użyteczności konkretnego narzędzia). Do najbardziej popularnych rodzajów narzędzi malarskich zaliczyć można:

Pędzle do drewna – jako tradycyjne narzędzia malarskie, preferowane przez tradycjonalistów. Znana od dawien dawna, skuteczna metoda przeznaczona zarówno do małych, jak i dużych powierzchni drewnianych. Doskonale sprawdzają się we wszystkich trudnodostępnych miejscach oraz przy malowaniu skomplikowanych kształtów. Ważne są wielkość i rodzaj włosia pędzla.

Wałki do drewna – za sprawą tych sprytnych narzędzi, wygodnie i szybko pomalujemy drewniane powierzchnie. Narzędzie idealne dla wygodnych, tych którzy chcą zaoszczędzić czas oraz ułatwić sobie prace. Z ich pomocą produkt jest równomiernie rozprowadzony. Dodatkową zaletę stanowi łatwość użytkowania. Wałki natomiast nie poradzą sobie z każdym zakamarkiem. Nie są do tego przystosowane, jak np. pędzle.

Pady malarskie do drewna – znakomite do prac w narożnikach i zakamarkach oraz na niewielkich elementach drewnianych. Bardziej czasochłonne narzędzia malarskie, ale proste i wygodne w obsłudze, porównywalne do domowego mopa. Doskonałe dla praktycznych, ceniących sobie pożyteczne rozwiązania. Zalecane w przypadku, gdy chcemy uzyskać bardzo estetyczne wykończenia.

Czym malować drewno? – Przegląd narzędzi Osmo do malowania drewna

 

PĘDZLE OSMO:

Duże i małe (dostępne w różnych szerokościach). Wykonane z naturalnego włosia, opracowane specjalnie do optymalnej aplikacji powłok Osmo. Przekonują wysokiej jakości wykonaniem i łatwością utrzymania oraz pielęgnacji.

Wskazówka: decydując się na duży pędzel, dobrze mieć jeden mniejszy – pomocniczy, aby skrócić czas pracy oraz ułatwić sobie malowanie. Czasami jednak warto od razu zaopatrzyć się w zestaw pędzli do malowania w różnych rozmiarach.

DODATKOWE AKCESORIA:

Kuweta Basic mała + wymienne wkładki do Kuwety Basic
Kuweta Basic duża + wymienne wkładki do Kuwety

 

WAŁKI OSMO:

Wałek z mikrofibry mały – do aplikacji wszystkich powłok do drewna Osmo. Wykonany z nowoczesnej mikrofibry o unikalnej strukturze. Odporny na działanie rozpuszczalników. Znakomicie sprawdzi się przy malowaniu fasad, podłóg i mebli drewnianych.
Wałek z mikrofibry duży – do aplikacji wszystkich powłok do drewna Osmo. Wykonany z nowoczesnej mikrofibry o unikalnej strukturze. Odporny na działanie rozpuszczalników. Doskonały do malowania podłóg drewnianych.

DODATKOWE AKCESORIA:

 Uchwyt Basic do wałka małego – prosty i ekonomiczny uchwyt do małego wałka z mikrofibry Osmo. Idealny do drobnych, jednorazowych prac.
 Uchwyt Basic do wałka dużego – prosty i ekonomiczny uchwyt do dużego wałka z mikrofibry Osmo. Doskonale sprawdzi się przy niewielkich, przypadkowych pracach.
 Drążek teleskopowy – z systemem Quick Connect, który działa na zasadzie funkcjonalnej końcówki. Narzędzie jest proste w obsłudze, ułatwia pracę. Po nałożeniu na niego wałka małego bądź dużego bez problemu możemy pomalować wysoko położone miejsca. Drążek ma wygodną regulację długości.

 

PADY MALARSKIE OSMO:

Superpady prostokątne małe – to wymienne końcówki do Rączki do pada Osmo. Podręczne narzędzie do aplikacji powłok Osmo, barwienia, renowacji oraz czyszczenia powierzchni drewnianych. Daje możliwość na wykonywanie precyzyjnych prac.
Superpady prostokątne – to wymienne końcówki do uchwytu z przegubem na pad Osmo. Praktyczne narzędzie do ręcznego barwienia schodów i podłóg drewnianych, renowacji oraz czyszczenia powierzchni drewnianych. Tam, gdzie nie mieści się maszyna (zakamarki, narożniki), zmieści się superpad.

DODATKOWE AKCESORIA:

 Rączka do pada – podręczne narzędzie, przeznaczone do ręcznej aplikacji powłok barwiących Osmo oraz czyszczenia powierzchni drewnianych.
 Uchwyt z przegubem na pad ręczny – narzędzie przeznaczone do ręcznej aplikacji powłok barwiących Osmo oraz czyszczenia powierzchni drewnianych. Jest ergonomiczny i posiada gniazdo Quick Connect, co pozwala na prosty i szybki montaż na drążku teleskopowym Osmo.

 

W ofercie Osmo można również znaleźć gotowe zestawy (narzędzia + akcesoria):

Zestaw mały do aplikacji – wałek + kuweta + pędzel. Praktyczny i uniwersalny do wykończenia powierzchni drewnianych.
Zestaw duży do aplikacji – wałek + kuweta. Profesjonalny zestaw do wykończenia powierzchni drewnianych, zwłaszcza podłóg i parkietów.
Zestaw do aplikacji powłok barwiących – dwie włókniny do aplikacji + kuweta o ergonomicznym kształcie. Przeznaczony do powłok Osmo na mniejszych, gładkich powierzchniach.

Czym malować drewno na zewnątrz?

Jeśli zastanawiasz się jakich narzędzi użyć do malowania drewna na zewnątrz, w tym szczególnie tarasów, sprawdź nasze propozycje:
Szczotka do malowania tarasów – opracowana do aplikacji olejów tarasowych oraz innych powłok na bazie naturalnych olejów roślinnych. Wykonana z wysokiej jakości włosia, pozwala na wydajne nanoszenie materiału na powierzchnie zarówno gładkie, jak i chropowate.
Tarasowy zestaw do aplikacji – Praktyczny i uniwersalny do wykończenia desek tarasowych oraz zewnętrznych schodów drewnianych. W zestawie: szczotka do malowania tarasów + kuweta + pędzel.

Przemyślane decyzje to podstawa

Najpierw dokładnie zorientujmy się, jakie narzędzia będą nam potrzebne do pracy, niech nie decyduje tu przypadek. Tak, aby w trakcie robót nie okazało się, że popełniliśmy błąd. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych nerwów, zaoszczędzimy czas, pieniądze i będziemy się cieszyć z oczekiwanych efektów pracy. Odpowiednio dopasowany sprzęt malarski to korzyści finansowe oraz estetyczne. Na ścianach nie będzie śladu od brzydkich smug, zużyjemy mniej farby, a powierzchnia będzie perfekcyjnie odnowiona.

pobierz katalogi

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.