FARBY DO DREWNA – BIAŁA?

Biały to klasyka gatunku. Jest kolorem uniwersalnym, a zarazem ponadczasowym. Nie musimy obawiać się, że kiedykolwiek wyjdzie z mody. Od wielu lat króluje w domach na całym świecie. Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl o bieli to porządek, przestronność, czystość i prostota. Drewno i biel są ponadczasowe, ich połączenie nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. To duet naturalny, namiastka brzozowego lasu w mieszkaniu. Sposobów na magiczną aranżację w drewnie na biało jest mnóstwo. Jednym ze szczególnie popularnych stylów jest skandynawski – minimalistyczny, jasny i naturalny. Zdecydowanie stawia na tą najjaśniejszą z barw. Białe farby do drewna Osmo oprócz tego, że podnoszą walory estetyczne, to również zapewniają skuteczną ochronę surowca – tym samym wzmacniając jego trwałość i odporność.

 

Więc chodź, pomaluj mój świat... na biało

Wielu z nas przyzna, że drewniane powierzchnie w bieli prezentują się po prostu pięknie. Nasza przestrzeń wygląda optycznie na większą, jest pełna światła i ponadczasowej elegancji. To tylko niektóre z powodów, przemawiających za drewnem pomalowanym na biało. Innym jest zwyczajna zmiana aranżacji, gdy potrzebujemy odświeżenia. Drewniana architektura w nowej odsłonie…osobista biała kraina. Brzmi dobrze, prawda? Oczywiście czasami nasza decyzja wynika z konieczności renowacji i rewitalizacji – tak, by przywrócić drewno do życia, nadać mu dawny blask, w pełni odświeżyć i odnowić…wówczas nierzadko myślimy o kolorystycznej odmianie, a więc może na biało?

Ile schnie farba do drewna?

Czas schnięcia powłok Osmo w zależności od konkretnego produktu najczęściej wynosi od 3 do 12 godzin. Zdarzają się również poszczególne wyjątki, gdzie należy odczekać ok. 24 godzin. Jak schnie taka powierzchnia? Przez oksydację i absorpcję, dlatego należy zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia. Czas schnięcia jest podany dla standardowych warunków atmosferycznych, tj. 23°C/50% wilgotności powietrza. Natomiast jeśli w pomieszczeniu temperatura jest niższa bądź wilgotność jest wyższa, schnięcie może się wydłużyć. Całkowite utwardzenie powłoki następuje po 2-3 tygodniach od nałożenia.

Biała farba do drewna – wewnątrz i na zewnątrz

Nie każdy jest zwolennikiem białego intensywnego krycia drewna, dlatego niektóre produkty Osmo mają tylko delikatny odcień, tj. biały transparentny. Wszystko dlatego, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Powłoki Osmo są dostępne w bieli i nie tylko.

 Wosk Twardy Olejny Rapid – bezbarwna lub transparentna mikroporowata powłoka na bazie naturalnych wosków i olejów roślinnych. W porównaniu do tradycyjnych lakierów do drewna, ten szybkoschnący olejowosk do drewna o wysokiej zawartości składników roślinnych pozwala otrzymać jednolite i harmonijne pokrycie powierzchni.
 Wosk Twardy Olejny Kolor – transparentnie barwiąca ekologiczna, mikroporowata powłoka, która pozwoli nie tylko uzyskać piękny, jednolity kolor i harmonijne pokrycie powierzchni, ale również chroni drewno, zabezpieczając je przed wnikaniem brudu, wodą i plamami, a jednocześnie nie zatyka jego porów.
 Wosk Dekoracyjny: Transparentny – zapewnia odpowiednią ochronę drewna, nadając mu równocześnie piękny kolor. Przejrzysta lub półprzejrzysta powłoka barwi pozostawiając doskonale widoczny rysunek usłojenia i teksturę drewna.
 Wosk Dekoracyjny: Intensywny – nowoczesne powłoka, która w wyjątkowy sposób łączy zalety naturalnych olejów i wosków. Pozwala zarówno na transparentnie jak i intensywnie barwienie powierzchni, zapewniając jednocześnie odpowiednią ochronę drewna. Produkt jest hydrofobowy, odporny na ścieranie i zabrudzenia.
 Uviwax – Skuteczna powłoka ochronna UV na bazie olejów i wosków do drewna we wnętrzach – bezbarwna lub transparentna. Jest przeznaczona do ochrony wszystkich rodzimych gatunków drewna, a w szczególności podatnego na działanie promieni UV drewna sosnowego i świerkowego.
 Wosk Wewnętrzny – bezwonna powłoka opracowana do drewna do wewnątrz w wariancie kryjącym lub transparentnym. Chroni drewno przed brudem i wodą, a pokryta nim powierzchnia jest estetyczna i przyjemna w dotyku. Rozjaśnia drewno i optycznie powiększa pomieszczenie – doskonale nadaje się do wykończenia dużych powierzchni drewnianych.
 Lazura Olejna do Ochrony Drewna – dekoracyjna, transparentnie barwiąca powłoka do ochrony drewna na zewnątrz. Została opracowana na bazie naturalnych olejów roślinnych, które wnikają głęboko w drewno, zachowując jego elastyczność i zdrowy wygląd. Lazura nadaje drewnu piękny kolor, pozostawiając doskonale widoczny rysunek słojów drewna.
 Olej Kryjący Zewnętrzny – pokrywa zarówno naturalny odcień drewna, jak i budowę słojów, ale struktura drewna pozostaje widoczna. To wyjątkowa farba do drewna, która chroni je i pielęgnuje. Jest dostępna w szerokiej gamie kolorów.
 Lazura Jednorazowa HS Plus – niezwykle wydajna, transparentnie barwiąca powłoka do ochrony wszelkiego drewna na zewnątrz. Nada drewnu delikatny, trwały kolor, pozostawiając doskonale widoczny rysunek słojów surowca. Działa hydrofobowo i jest nadzwyczaj odporna na warunki atmosferyczne oraz promienie UV.
 Olej Kryjący do Okien i Drzwi – powłoka w kolorze białym, na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do malowania okien i drzwi. Skutecznie pokrywa zarówno naturalny odcień drewna, jak i budowę słojów, pozostawiając widoczną strukturę surowca. Wysoka zawartość cząstek stałych (aż 85%) sprawia, że ta pielęgnująca farba do drewna jest niezwykle trwała i wydajna.

pobierz katalogi

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.