Jak zabezpieczyć i pomalować drewnianą donicę ogrodową – w 6 krokach.

Pelargonie, konwalie, begonie, fiołki i bratki – te kolorowe kwiaty potrafią odmienić każdy ogród, taras i balkon. Jeśli chcesz, żeby jeszcze lepiej się prezentowały, postaw na drewniane donice. Uzyskasz wyjątkowy element dekoracyjny, a z Osmo zapewnisz im pożądany wygląd na długo. Jak je zabezpieczyć i pomalować w 6 krokach? Podpowiadamy miłośnikom ogrodnictwa.

 

Krok 1: Wybierz odpowiedni kolor, otwórz puszkę i do dzieła!

Olej tarasowy Osmo, który idealnie sprawdzi się przy malowaniu mebli ogrodowych, występuje w 11 odcieniach, a olej kryjący zewnętrzny Osmo to aż 19 kolorów. Przed wyborem odpowiedniego produktu sprawdź, jak będzie prezentował się w rzeczywistości.

Krok 2: Dokładnie wyczyść donicę.

Przed nałożeniem pierwszej powłoki właściwie przygotuj powierzchnię. Tylko dokładne wyczyszczenie doniczki umożliwi umiejętne nakładanie produktu. 

Krok 3: Zeszlifuj i odpyl drewno.

Drewno zazwyczaj ma pozatykane pory, a dzięki szlifowaniu otwierasz je, co pozwala olejom z łatwością w nie wnikać i głęboko je zaimpregnować. Dokładne przygotowanie elementów drewnianych daje gwarancję równomiernego chłonięcia preparatu, a co za tym idzie – estetycznego wyglądu. Do szlifowania zastosuj blok polerski albo kostkę ścierającą. Po zakończeniu ścierania za pomocą pędzelka albo szmatki odpyl drewno.

Krok 4: Wymieszaj produkt i przelej go do kuwety.

Przed użyciem bardzo dokładnie wymieszaj produkt, ponieważ wszystkie pigmenty osadziły się na dnie. Samo wstrząśnięcie puszką nie da pożądanego efektu. Tylko dokładne wymieszanie pozwoli na właściwe zaaplikowanie powłoki. Warto również pamiętać, żeby za każdym dolaniem produktu do kuwety, ponownie go wymieszać.

Krok 5: Nałóż pierwszą powłokę.

Pamiętaj o równomiernym nakładaniu preparatu na mebel, a do miejsc trudno dostępnych użyj pędzelka. Powłoki Osmo są proste w aplikacji i umożliwiają użycie różnych narzędzi do ich aplikacji: pędzel z naturalnym włosiem, szczotka, rączka z nakładką, wałek z mikrofibry. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekaj 4-6 godz., zanim przejdziesz do nakładania drugiej powłoki. Dwie powłoki powinny być wystarczające do właściwego zabezpieczenia drewnianej donicy i nadania jej odpowiedniego koloru.

Krok 6: Ciesz się zabezpieczoną i odnowioną donicą ogrodową!

Po zakończeniu konserwacji i wyschnięciu powłoki Twoja donica ogrodowa jest gotowa na każde warunki pogodowe. Dodatkowo oleje wyciągają każdy walor drewna, uwydatniają jego barwę, podkreślają rysunek słojów, a powierzchnia staje się przyjemna w dotyku, gładka. Teraz pozostało tylko posadzić ulubione rośliny w odnowionej, pięknej donicy!

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.