Jak pomalować meble ogrodowe?

Naturalnie do drewna. Pogoda za oknem sprzyja temu, żeby wreszcie wyciągnąć meble ogrodowe i cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu. Jeśli ich wygląd po ostatnim lecie i mroźnej zimie Cię przeraził – uspokajamy. Z łatwością je odnowisz i zabezpieczysz za pomocą produktów marki Osmo.

Do zabezpieczenia drewnianych elementów na zewnątrz doskonale sprawdzi się lazura olejna, olej zewnętrzny kryjący albo olej tarasowy. To innowacyjne impregnaty wysokiej jakości do drewna na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych, które skutecznie chronią przed trudnymi warunkami pogodowymi. Lazura olejna doskonale nadaje się do mniejszych elementów drewnianych na zewnątrz, zapewnia ochronę i jest bardzo wydajna: 1 litr wystarcza na pomalowanie 26 metrów kwadratowych powierzchni przy jednej powłoce.

Co jest najważniejsze przy wyborze produktu do malowania mebli ogrodowych?

Jeśli zastanawiasz się, jak podejść do wyboru odpowiedniego produktu do zabezpieczenia mebli ogrodowych, warto zacząć od odpowiedzi na pytanie: jaki kolor chcę uzyskać? W naszej ofercie mamy bogatą paletę kolorów, która pozwoli Ci znaleźć ten właściwy. Zanim podejmiesz decyzję, który produkt wybierasz, rekomendujemy nabycie próbek kolorów marki Osmo, przetestowanie i znalezienie idealnego wariantu.

Masz już produkt? Czas przejść do rzeczy.
  1. Przed nałożeniem pierwszej powłoki należy właściwie przygotować powierzchnię. Tylko dokładne wyczyszczenie doniczki, drewnianej ławki, czy huśtawki pozwoli cieszyć się z odświeżonych przedmiotów. Drewno zazwyczaj ma pozatykane pory, a dzięki szlifowaniu otwieramy je, co pozwala olejom z łatwością w nie wnikać i głęboko je zaimpregnować. Dokładne przygotowanie elementów drewnianych daje gwarancję równomiernego chłonięcia preparatu, a co za tym idzie – estetycznego wyglądu. Do szlifowania zastosuj blok polerski albo kostkę ścierającą. Po zakończeniu ścierania za pomocą pędzelka albo szmatki odpyl drewno.
  2. Przed użyciem produkt należy bardzo dokładnie wymieszać, ponieważ wszystkie pigmenty osadziły się na dnie. Samo wstrząśnięcie puszką nie da pożądanego efektu. Tylko dokładne wymieszanie pozwoli na właściwe zaaplikowanie powłoki. Warto również pamiętać, żeby za każdym dolaniem produktu do kuwety, ponownie go wymieszać.
  3. Po wymieszaniu produktu i przelaniu go do kuwety można przejść do malowania. Należy pamiętać o równomiernym nakładaniu preparatu na mebel, a do miejsc trudno dostępnych warto użyć pędzelka. Nasze powłoki są proste w aplikacji i umożliwiają użycie różnych narzędzi do ich zastosowania: pędzel z naturalnym włosiem, szczotka, rączka z nakładką, wałek z mikrofibry.
  4. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać 4-6 godz., zanim przejdziemy do nakładania drugiej powłoki. Dwie powłoki powinny być wystarczające do właściwego zabezpieczenia drewna i nadania mu odpowiedniego koloru.

Po zakończeniu konserwacji i wyschnięciu powłoki nasze meble ogrodowe są gotowe na każde warunki pogodowe. Ponadto oleje wyciągają każdy walor drewna, uwydatniają jego barwę, podkreślają rysunek słojów, a powierzchnia staje się przyjemna w dotyku, gładka. Teraz czas na wspomnianą kawę, którą można wypić przy odnowionym stole.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.