Znamy zwycięzców konkursu ARCHI + WOOD by OSMO!

Obrady jury nie należały do najłatwiejszych, to wiemy na pewno. Prace nadesłane do konkursu ARCHI + WOOD by OSMO prezentowały niezwykle wyrównany poziom! Ich kreatywność oraz pomysłowość w zastosowaniu elementów drewnianych w projekcie była szczególnie brana pod uwagę przy ocenach jurorów. Dlatego wybór trzech zwycięzców był nie lada wyzwaniem – do konkursu zostało zgłoszonych 60 prac. Do laureatów trafią nagrody o łącznej wartości 10 000 zł, a prace będą promowane przez markę Osmo.

W skład jury, oprócz Zbigniewa Sierzputowskiego, prezesa Nobless Polska oraz Michała Borowicza, dyrektora handlowego Nobless Polska weszła także Karolina Kazuła, dyrektorka rozwoju Wordsmith PR, od lat związania z branżą wnętrzarską.

Nagrodzone projekty:

1 miejsce zdobywa Aleksandra Pytka za projekt elewacji domu, który doskonale współgra z zamiłowaniem do natury, promowanym przez markę Osmo.

Prosta, minimalistyczna bryła. Stylowe i bardzo w trendzie. Doceniamy ciekawy design.” – podsumowuje jeden z jurorów. Przy wyborze pierwszego miejsca jurorzy byli jednogłośni – projekt zachwycił swoim minimalizmem w połączeniu z nowoczesnością.

Deski elewacji pomalowano OLEJEM OCHRONNYM UV W KOLORZE MODRZEWIA. Dzięki temu bryła jest cieplejsza i wydobywa się z ciemnego tła drzew. Szczególną jest fasada południowa o ciekawym detalu z połączenia układu desek poziomo i pionowo oraz ażurowym systemie przesuwnym, chroniącym przed słońcem.

Przedpole domu stanowi taras wykończony dla kontrastu LAZURĄ OLEJNĄ DO OCHRONY DREWNA W KOLORZE HEBANOWYM. Z uwagi na bliskość basenu zastosowano dodatkową warstwę ANTYPOŚLIZGOWEGO OLEJU DO TARASÓW.

Poziom niżej znajduje się ukryty w skarpie garaż, którego bramę ze względu na niższe położenie i ryzyko kontaktu z wodą zabezpieczono IMPREGNATEM WR AQUA.

Projekt wykazuje wielozadaniowość produktów OSMO. Dodatkowo zmierza się z korozyjnymi działaniami : pobliskich drzew, wody, ekspozycji na południowe słońce.

2 miejsce zdobywa Weronika Klesse za wyjątkowy projekt Mobiloteki – mobilnej biblioteki miejskiej.

Jurorzy przede wszystkim docenili kreatywność i niepowtarzalność tej pracy. Sama autorka w opisie swojej pracy zwraca uwagę na detale: „Posiada panele drewniane tworzące ażur przysłaniający okna, dając dodatkową ochronę bezpieczeństwa oraz tworząc barierę przed promieniami UV. Drewniane panele, wykonane z trzech rodzajów drewna, symbolizują ułożone książki na półce. Każdy panel ma wygrawerowaną nazwę polskiego pisarza oraz jego dzieło.

Olej ochronny UV EXTRA z firmy OSMO, to idealne rozwiązanie na zaprojektowaną elewację. Olej bezbarwny z filtrem ochronnym nada elewacji nie tylko jedwabisty połysk,  ale także nada dodatkową ochronę przed atakiem grzybów, pleśni oraz glonów. Powłoka wydłuży okres do potrzebnych prac renowacyjnych – co spowoduje, iż Mobiloteka, będzie mogła cieszyć się pięknym wyglądem przez długi czas bez nakładu dodatkowych prac.

3 miejsce zdobywa Mateusz Kot za niepowtarzalny projekt domku na drzewie – spełnienie dziecięcych fantazji.

Autor wskazuje, że jego praca to mały obiekt rekreacyjny o konstrukcji żelbetowej zamaskowanej deskowaniem, który powstał z myślą o marzeniu dzieci(zarówno tych małych i jak i tych dużych) o posiadaniu drewnianego domku na drzewie.

Elementy drewniane zostały zabezpieczone LAZURĄ OLEJNĄ DO OCHRONY DREWNA firmy Osmo, w kolorze bezbarwnym, matowym, która zabezpieczy deskowanie przed warunkami atmosferycznymi, promieniami UV, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu drewna.

Nagrody:

I MIEJSCE – 5 000 PLN

II MIEJSCE – 3 000 PLN

III MIEJSCE – 2 000 PLN

Drewno to symbol przyrody, to naturalne piękno, o które dbamy każdego dnia, przy pomocy powłok Osmo. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, przedstawili niekonwencjonalne rozwiązania i kolejny raz udowodnili, że drewno jak żaden inny surowiec potrafi nadać niepowtarzalnego klimatu i charakteru – podsumowuje Michał Borowicz, dyrektor handlowy Nobless Polska.

Organizatorem konkursu Archi + Wood by Osmo był Nobless Polska, generalny dystrybutor marki Osmo.

 

 

pobierz katalogi

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.