Nowe kolory Top-Olejów do blatów kuchennych

Poznaj trzy nowe kolory Top-Olejów do blatów kuchennych: biały, terra i grafit.
Drewniane blaty, deski czy wyspy kuchenne to przestrzeń szczególnego przeznaczenia. Kawa, wino i ostre noże – to codzienność, z którą „zmagają się” blaty kuchenne. Aby zachowały piękny wygląd przez długi czas należy użyć odpowiednich pielęgnatów. Top-Olej Osmo to powłoka dedykowana do ochrony blatów z drewna i dopuszczona do kontaktu z żywnością. Teraz oferta została rozszerzona o trzy nowe kolory.

Blaty drewniane pod specjalną ochroną

Top-Olej do blatów kuchennych Osmo to powłoka na bazie naturalnych olejów i wosków opracowana specjalnie do drewnianych blatów kuchennych i mebli. Top-Olej Osmo posiada normę EURO 1186 – część 5/14 i jest dopuszczone do kontaktu z żywnością (po wyschnięciu). Podobnie jak tradycyjne oleje wnika głęboko w drewno pielęgnując i zabezpieczając je od środka, ale dzięki zawartości egzotycznych wosków tworzy na powierzchni mikroporowatą powłokę ochronną. Ta niewidoczna „tarcza” pozwala drewnu oddychać, tak jak tradycyjny olej, ale jednocześnie nadaje powierzchni właściwości hydrofobowe i zabezpiecza drewno przed wnikaniem brudu oraz powstawaniem plam wodnych z wina, coli, soków (zgodnie z normą DIN 68861-1A). Ta ekologiczna powłoka jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin oraz odporna na ślinę i pot, dlatego może być używana również jako powłoka drewnianych zabawek dziecięcych.

 

Co należy wiedzieć o Top-Olejach do blatów kuchennych?

  1. Odporne na zabrudzenia z wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych, mleka, wody
  2. Chronią przed wilgocią i powstawaniem plam
  3. Dopuszczone do kontaktu z żywnością.

 

Jaki wybrać kolor powłoki na blat?

Bezbarwne Top-Oleje 3028 (Jedwabisty Połysk) i 3058 (Matowy) wzmacniają naturalny odcień drewna i budowę słojów dając tzw. efekt wilgotnego drewna. Z kolei Top-Olej 3068 (Surowe Drewno) zachowuje naturalny wygląd drewna chroniąc je w sposób prawie niewidoczny. Top-Olej 3061 (Akacja) transparentnie barwi drewno i nadaje mu szlachetny charakter. Nowością w ofercie Top-Olejów Osmo są trzy dodatkowe kolory: jasny, lekko bielony (3037 Weiss), wyrazisty (3038 Terra) oraz ciemny szary (3039 Grafit).

Top-Olej do blatów kuchennych

Dowiedz się więcej na temat Top-Olejów Osmo!

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.