Jakie są zalecenia dotyczące dezynfekcji powierzchni olejowanych?

Ze względu na sytuację pandemiczną związaną z Covid 19 rośnie zainteresowanie środkami dezynfekującymi do wszelkiego rodzaju powierzchni, w tym powierzchni olejowanych. Jednak, w przypadku powierzchni olejowanych należy szczególnie zwrócić uwagę na dobór środków dezynfekujących, ponieważ nie wszystkie są odpowiednie.

Których środków odradzamy stosować i dlaczego?

Środki dezynfekujące na bazie silnie utleniających materiałów, takich jak wybielacz na bazie chloru, nie są zalecane do powierzchni olejowanych, gdyż osłabiają one właściwości powierzchni olejowanej w niedopuszczalnym stopniu.

Jakaś alternatywa?

Lepszą alternatywą są środki dezynfekujące na bazie alkoholu, w których składnik alkoholowy jest jednocześnie składnikiem aktywnym. Mogą to być także środki dezynfekujące na bazie wody, które zawierają różnego rodzaju organiczne składniki aktywne, takie jak aminy lub QAC (czwartorzędowe związki amoniowe).

Na co należy zwrócić uwagę?

W przeciwieństwie do Osmo Wisch-FIX, środki te na ogół nie mają właściwości natłuszczających. Dlatego zalecamy zwracać szczególną uwagę na zmiany na zaolejonej powierzchni, która jest regularnie czyszczona środkiem dezynfekującym. Może to być na przykład zmniejszony poziom połysku lub osłabiona odporność na zimne płyny, takie jak woda czy czerwone wino. Warto zatem rozważyć krótsze okresy konserwacji i renowacji z olejem konserwacyjnym Osmo.

Musimy o tym pamiętać

Podczas stosowania środka dezynfekującego – należy zawsze czytać i postępować tak, jak instrukcja „karze”, czyli zgodnie z zaleceniami producenta. Unikniemy tym samym przykrych niespodzianek czy niepotrzebnych nerwów.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.