Jak zabezpieczyć drewniany taras przed sezonem letnim?

Wiosna to zwyczajowy czas porządków. Ogród, trawnik, warzywnik, żywopłot – wszystko wymaga pielęgnacji przed latem. Coraz cieplejsza aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a obecna sytuacja powoduje, że często spędzamy go na własnym podwórku. Podpowiadamy, jak zadbać o drewniany taras, aby mógł służyć nam jako strefa relaksu i bez uszczerbku przetrwał letnie wysokie temperatury i ostre słońce.

 
Drewno, to materiał o tyle piękny, co wymagający szczególnej troski. Odpowiednio zadbany może posłużyć długie lata, więc ważnym jest, by do jego konserwacji dobierać produkty z najwyższej półki. Przy konserwowaniu tarasu zewnętrznego istotne jest by środek, który zastosujemy, pozwalał drewnu oddychać. W swojej ofercie Osmo posiada dwie grupy produktowe, które służą do zabezpieczania drewna tarasowego.
 
Pierwszą z nich są oleje tarasowe. To bezbarwne powłoki stworzone na bazie naturalnych olejów roślinnych. Drewno pokryte olejem tarasowym Osmo nie pęcznieje i nie pęka, jest ono także zabezpieczone przed wnikaniem wody i brudu. Dostępny jest w wielu wersjach wykończenia. Jeśli taras wykonany jest z drewna z drzew iglastych rekomendowane jest zastosowania dodatkowo Impregnatu do drewna WR Aqua  zabezpieczającego przed atakiem grzybów i pleśni. Ważna informacja – oleje tarasowe Osmo są w tej chwili dostępne w promocji! Wszystkie oleje tarasowe, każdy z 11 kolorów, o pojemności 2,5 litra są teraz tańsze o ponad 100 zł (promocja trwa do końca kwietnia). 
 
 
Drugą grupą produktów są lazury olejne do ochrony drewna. To również produkty opracowane na bazie naturalnych olejów roślinnych, które w swoim składzie zawierają już biocydy chroniące przed grzybami i pleśniami, więc nie wymagają stosowania dodatkowego gruntu. Podobnie jak oleje tarasowe także występują w wielu wersjach wykończenia. 
 
Jak przygotować taras do impregnacji i jak stosować produkty do jego zabezpieczenia? 
To bardzo proste.
    • Jeśli taras wcześniej był konserwowany produktami Osmo na wiosnę wystarczy go jedynie umyć. Jeśli jest taka potrzeba przed nałożeniem oleju lub lazury drewno należy odszarzyć specjalistycznym żelem do usuwania szarości
    • Zanim przystąpimy do właściwego olejowania musimy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy czyli zabezpieczeniu czoła desek – to bardzo wrażliwy fragment tarasu, na którym najczęściej występują pęknięcia. Najlepszy do tego celu jest specjalny impregnat Osmo.
    • Następnie możemy zabrać się za olejowanie, pamiętając o tym, że jeśli zdecydowaliśmy się na zastosowanie oleju tarasowego to musimy zacząć od zagruntowania powierzchni. Nie zapominajmy o dokładnym wymieszaniu produktów przed nałożeniem – ich wielkoskładnikowość powoduje, że samo wstrząśnięcie puszki nie wystarczy. 
    • Teraz możemy przystąpić do aplikacji oleju, najlepiej robić to z kuwetki za pomocą szczotki, pędzla z naturalnego włosia lub wałka. Zarówno lazurę jak i olej należy aplikować cienką warstwą i dobrze rozprowadzić. Produkty Osmo są bardzo wydajne – jeden litr wystarcza na pokrycie 24m2 powierzchni. 
A następny krok to postawienie na tarasie mebli ogrodowych i rozkoszowanie się wypoczynkiem na świeżym powietrzu 😊
 

 

pobierz katalogi

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.