FARBA DO DREWNA PRZYJAZNE DZIECIOM

W trosce o swoje dzieci, szukamy produktów ekologicznych i zdrowych. Liczy się przede wszystkim wysoka jakość, funkcjonalność i stuprocentowe bezpieczeństwo naszych pociech. Czy decydując się na wykończenie ścian, podłóg, czy malowanie mebli w pokoju dziecięcym, zastanawiasz się jaką farbę wybrać?

 

Dokonanie prawidłowego wyboru jest niezwykle istotne. Warto zatem sprawdzić, czy farba do drewna posiada określone właściwości, czyli: jest z atestem dla dzieci, zapewnia bezpieczeństwo w kontakcie z małym człowiekiem, skutecznie chroni drewno i sprawdza się przy malowaniu mebli dla dzieci. Tradycyjne preparaty przeznaczone do zabezpieczenia drewna są groźne dla zdrowia i bezwzględnie nie nadają się do zastosowania w pokoju dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest zakup farby opracowanej na bazie naturalnych składników, która w trakcie nakładania i schnięcia nie wydziela szkodliwych związków.

2W1 – OCHRONA DREWNA I GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA DLA NAJMŁODSZYCH (FARBA DO DREWNA Z ATESTEM DLA DZIECI)

Marka Osmo oferuje specjalne powłoki, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Farby są z atestem dla dzieci, więc bez przeszkód maluch może przebywać w ich pobliżu. Ważne jest, aby poczekać do wyschnięcia preparatu, kiedy woń nie jest odczuwalna. W zależności od produktu schną od 3 do 12 godzin. „Zdrowe farby” oznaczone są normą europejską EN. 71.3, która stanowi o bezpieczeństwie dla zabawek dziecięcych. Co dokładnie znajduje się w produktach Osmo?
W ofercie Osmo możemy znaleźć szeroki wybór produktów do drewna, spełniających wszystkie najważniejsze kryteria dopasowane do naszych potrzeb. A szczególnie najważniejszy warunek, jakim jest bezpieczeństwo dzieci. Opis najważniejszych zalet powłok Osmo można znaleźć pod linkiem: https://osmo.com.pl/osmo/najwazniejsze-zalety-powlok-osmo/.

FARBY DO DREWNA NIESZKODLIWE DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Oto kilka powłok zapewniających ochronę drewna, bezpiecznych dla dzieci:

1. WOSK TWARDY OLEJNY EFEKT SREBRNY/ZŁOTY – przeznaczony do dekoracyjnego wykończenia ciemnych powierzchni drewnianych (podłóg, mebli). Powłoka odporna na wilgoć i brud, jednocześnie chroni i barwi drewno. Bezpieczna dla zabawek i mebli dziecięcych.

2. WOSK DEKORACYJNY: TRANSPARENTNY  – podkreśla naturalne piękno surowca. Odporny na plamy, zabrudzenia i ścieranie. Jest ekologiczny, zawiera naturalne składniki roślinne. Szeroka gama kolorystyczna idealnie sprawdzi się przy wykończeniu zabawek i mebli dla dzieci.

3. WOSK DEKORACYJNY: INTENSYWNY – daje możliwość transparentnego krycia lub intensywnego barwienia drewnianych powierzchni. Zapewnia wysoką odporność na brud, ścieranie, plamienie. Powłoka po wyschnięciu jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin.

4. WOSK OLEJNY DO EGZOTYKÓW – specjalistyczny preparat o wysokiej zawartości składników roślinnych. Przeznaczony głównie do wykończenia twardych i oleistych gatunków drewna w wilgotnych pomieszczeniach. Skutecznie zabezpiecza surowiec. Po wyschnięciu bezpieczny dla dzieci.

5. UVIWAX  – chroni przed promieniami UV, dzięki czemu redukuje procesy żółknięcia drewna. Do wyboru zarówno barwna, jak i transparentna. Skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem brudu i ścieraniem. Można ją stosować do wszystkich rodzimych gatunków drewna.

6. PROTEKTOR DREWNA – woskowy impregnat do drewna można stosować zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pełna ochrona surowca w wilgotnych i mokrych pomieszczeniach. Idealnie sprawdzi się w łazience, przy malowaniu zabawek dziecięcych, czy na placach zabaw. Opracowany na bazie naturalnych olejów i wosków.

7. WOSK WEWNĘTRZNY – pełna ochrona powierzchni drewnianych (mebli, zabawek dla dzieci, paneli ściennych i sufitowych, boazerii, drzwi), bezpieczny dla zdrowia, bezwonny i ekologiczny. Można również stosować do renowacji starych, odbarwionych elementów drewnianych.

8. TOP-OLEJ DO BLATÓW KUCHENNYCH – stworzony na bazie naturalnych olejów i wosków. Przeznaczony przede wszystkim do drewnianych mebli i blatów kuchennych. Jest odporny na zabrudzenia, wilgoć, czy powstawanie plam. Chroni drewno przed domowymi środkami czystości. Dopuszczony do kontaktu z żywnością.

9. WOSK TWARDY OLEJNY 2K ECO PURE – dedykowany profesjonalnym parkieciarzom. W składzie wysoka zawartość składników roślinnych. Jest niezwykle trwały i wytrzymały, bez przeszkód można stosować do zabawek, mebli dziecięcych.

10. WOSK TWARDY OLEJNY ANTI-SLIP – powłoka antypoślizgowa, wygładza powierzchnię drewna, zapobiegając przypadkowym poślizgnięciom. Produkt łatwy w aplikacji. Po wysuszeniu bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin.

Wszystkie wyżej wymienione farby do drewna można swobodnie używać do malowania drewnianych mebli i zabawek dla dzieci. Pozwalają drewnu oddychać a jednocześnie nie zagrażają zdrowiu najmłodszych domowników. Uzyskały pozytywną opinię instytutu badawczego – z atestem dla dzieci.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Pamiętajmy zawsze o dokładnym zapoznaniu się z informacjami zamieszczonymi przez producenta na etykiecie produktu. Najważniejszym kryterium wyboru środka do drewna jest bezpieczeństwo naszych dzieci, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na oznaczenia preparatu. Powinny spełniać normę europejską PN-EN 71.3, czyli „Bezpieczeństwo zabawek. Część 3. Migracja określonych pierwiastków”.

 

EKONOMICZNE FARBY DO DREWNA - BEZPIECZNE I EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE

Zadbaj o zdrowie i środowisko, wybierając ekologiczne farby do drewna z atestem dla dzieci. Nasze produkty zapewniają bezpieczeństwo, są wykonane z naturalnych składników i spełniają normę PN-EN 71.3. Idealne do mebli i zabawek dziecięcych, chronią drewno przy zachowaniu troski o naturę. Wybierz nasze ekologiczne farby do drewna dla zdrowia Twojej rodziny i ochrony środowiska.

pobierz katalogi

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Poszukujesz produktów OSMO?

Zobacz ofertę

Szanujemy Twoją prywatność,

Strona wykorzystuje cookies po to aby funkcjonowała prawidłowo.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt wykorzystywania cookies w naszej polityce prywatności polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.