Fasady/altanki

Oferta Osmo zawiera impregnaty oraz szerokie spektrum powłok przeznaczonych do wykończenia elewacji, fasad i domów drewnianych. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę: gatunek drewna z którego wykonano elewację, warunki, na jakie będzie wystawiona (nasłonecznienie, natężenie wiatru, ilość i charakter opadów, różnice temperatur) oraz efekt, który chcemy osiągnąć (kryjący kolor, zabarwienie transparentne czy też niewidoczna ochrona drewna). 

Skuteczność ochrony drewna przed niszczącym działaniem promieni UV zależy od składu użytej powłoki. Jednym z czynników decydujących, jak skuteczna jest ochrona UV zapewniana przez daną powłokę jest stężenie pigmentu. Im więcej zawiera go olej lub lazura do drewna, tym lepsza jest ochrona UV (ciemna Lazura Olejna do Ochrony Drewna ochroni drewno przed słońcem lepiej niż jasna lub bez barwna, ale każdy z kryjących olejów do drewna będzie jeszcze bardziej skuteczny).

Osmo opracowało również bezbarwne i transparentne Oleje Ochronne UV, zawierające specjalne filtry UV. Dzięki nim dyskretna, niemal niewidoczna powłoka jest w stanie zapewnić drewnianym ścianom ochronę UV.

Niezależnie od rodzaju wybranej powłoki, skuteczność z jaką chroni drewno będzie zależała od prawidłowej aplikacji oraz regularnej konserwacji, zgodnych z zaleceniami na etykiecie i w karcie produktu.